Žízeň zaháněli řidiči alkoholem a teď je čekají postihy

10.06.2019 18:24

UHERSKOHRADIŠŤSKO -  O tom, že alkohol za volant nepatří, vědí všichni řidiči, ale přesto se najdou takoví, kteří ve stavu, kdy by neměli řídit, usednou do svých vozů.
„Ve čtvrtek 6. června krátce před půlnocí zastavila hlídka policistů řidiče nissanu v obci Suchá Loz. Sedmadvacetiletý muž předložil doklady a zároveň se podrobil dechové zkoušce s výsledkem 1,63 promile alkoholu. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu,“ informovala policejní mluvčí Milena Šabatová.
Zřejmě dlouho do noci popíjel i řidič automobilu Škody Octavie. V pátek ráno po sedmé hodině ho policisté zastavili v Bílovicích. Dechová zkouška potvrdila 0,63 promile alkoholu.
„Podstatně víc, a to 2,26 promile nadýchal pětapadesátiletý řidič mercedesu, který v sobotu dopoledne brázdil silnice mezi Hlukem a Boršicemi u Blatnice. I jemu hlídka zadržela řidičský průkaz a zakázala další jízdu. Muž s naměřenými hodnotami souhlasil a lékařské vyšetření ve zdravotnickém zařízení nežádal,“ dodala mluvčí.
V ten samý den pak policisté zastavili ještě další tři řidiče, kteří neměli za volantem co dělat. Jejich dechové zkoušky se pohybovaly v rozmezí od 0,68 do 1,52 promile alkoholu.
Vlastimil Langer
Ilustrační foto: Archiv KNZ