Zimní údržbu v Rožnově komplikují neukáznění řidiči

31.01.2019 16:36

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Řidiči firem, starající se v Rožnově o úklid sněhu, se denně potýkají s problémy při očistě komunikací. Kvůli špatně parkujícím autům se mnohdy na některé silniční úseky vůbec nedostanou. Situaci začne řešit i městská policie.

„Špatná průjezdnost komunikací a parkující auta v zákazu stání. To jsou hlavní problémy, které prakticky denně řeší pracovníci firem, které město najalo na úklid sněhu,“ uvedl tiskový mluvčí rožnovské radnice Tomášš Gross.
„Někteří řidiči jsou schopni auto odstavit prakticky kamkoliv. Velká technika, která se stará o úklid komunikací, pak problémový místy vůbec neprojede. Nebo s rizikem, že poškodí parkující auta. Bohužel se to děje i v místech, kde je stání zakázáno dopravní značkou. Často se tak stává, že některé ulice nejsme schopni vůbec uklidit. A řidiči traktorů odklízejících sníh nám již odmítají vjíždět do ulic, kde hrozí, že poškodí zaparkované auta,“ posteskl si vedoucí oddělení komunálních služeb MěÚ Rožnov Miroslav Kovář.
„Kromě komplikací s úklidem sněhu samozřejmě špatně stojící auta blokují i případný průjezd hasičů nebo dalších složek integrovaného záchranného systému v případě nehody nebo požáru. A to už je velký problém,“ doplnil Miroslav Kovář s tím, že radnice začne tyto případy automaticky postupovat městské policii k řešení. „To sice v danou chvíli nevyřeší úklid komunikace, ale alespoň to snad upozorní bezohledně parkující řidiče na problém, který způsobili,“ upozornil Miroslav Kovář.
Vlastimil Langer

Foto: www. roznov.cz