Zhrzený milenec kladivem těžce zranil na hlavě svého soka v lásce

13.09.2018 14:47

ROŽNOVSKO - Osmnáctileté vězení hrozí pětatřicetiletému m muži, který v pondělí 10. září kolem poledne v bytě v obci na Rožnovsku kladivem napadl a vážně zranil čtyřiadvacetiletého muže. „Obviněného vzal ve středu 12. září soudce na návrh státního zástupce do vazby,“ informovala dnes zlínská krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.
Čtyřiadvacetiletý muž byl v bytě se svojí přítelkyní, která tam bydlí. Kolem půl jedné odpoledne dovnitř nezvaně vstoupil její bývalý přítel a začal ho slovně napadat a vyhrožovat mu usmrcením.
„Mladík měl z útočníka strach, protože ho už dříve napadl a způsobil mu vážnější zranění. Navíc mu už delší dobu slovně i prostřednictvím telefonu stále vyhrožoval. Z obav z dalšího útoku měl proto u sebe na svoji obranu pepřový sprej a plynovou pistoli, kterou proti agresivnímu muži v bytě použil. Útočník vzal kladivo a opakovaně udeřil aktivně bránícího se muže velkou silou do hlavy,“ popsala událost policejní mluvčí.
Dalšímu útoku zabránila žena, která útočícího muže odstrčila. Zraněnému se podle policistky díky tomu podařilo z bytu utéct ven, kde požádal náhodného kolemjdoucího, aby mu zavolal záchrannou službu, která odvezla muže do nemocnice, kde je stále s vážným poraněním hlavy hospitalizovaný. Útočník z bytu odešel, při incidentu neutrpěl žádné zranění.  

„Bezprostředně po oznámení začali policisté po muži pátrat, zanedlouho ho zadrželi a odvezli do policejní cely. Po zadržení měl muž v dechu přes dvě promile alkoholu. Na místo činu nejprve vyjížděli vsetínští kriminalisté, ale když zjistili podezření z pokusu vraždy, věc si převzali a nadále šetří krajští zlínští kriminalisté,“ sdělila Lenka Javorková.

Vyšetřovatelka krajského oddělení obecné kriminality muže den po útoku obvinila ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu a přečinu porušování domovní svobody. „Ve středu 12. září podala podnět a návrh na vzetí do vazby, který soud akceptoval, a v odpoledních hodinách policisté muže eskortovali do vazební věznice v Olomouci. Za zmíněné trestné činy může být obviněný potrestán trestem odnětí svobody na deset až osmnáct let. Za trestnou činnost násilného charakteru už byl v minulosti několikrát odsouzen,“ dodala policejní mluvčí.
Vlastimil Langer
Ilustrační foto: Vlastimil Langer