Žena si chtěla pronajmout byt, naletěla ale podvodníkům

17.05.2019 17:00

KROMĚŘÍŽ -  O téměř patnáct tisíc korun přišla počátkem května dvaadvacetiletá žena z Kroměřížska, která si vyhlédla na webových stránkách realitního portálu inzerát s nabídkou pronájmu bytu v centru města Kroměříže.

„Součástí nabídky byly také fotografie vnitřních prostor a pronájem měl činit pět tisíc korun měsíčně. Mladou ženu inzerát zaujal, a proto se rozhodla na něj zareagovat. Inzerenta kontaktovala přes e-mail uvedený v nabídce. Odpověď jí přišla v anglickém jazyce,“ informovala dnes policejní mluvčí Simona Kyšnerová.
Pronajímatelkou byla údajně žena žijící v Anglii, která neuměla česky. Byt prý zdědila po babičce. Dále uvedla, že požaduje měsíční pronájem pět tisíc korun a zároveň požádala o složení dvouměsíční kauce předem.

„Zavázala se, že klíče od bytu následně pošle doručovací službou. Mladá žena s podmínkami souhlasila. Dva dny poté jí přišel e-mail ze zahraniční banky s platebními údaji. Provedla proto platbu ve výši 570 Euro a potvrzení o této transakci zaslala e-mailem pronajímatelce. Ta jí slíbila, že klíče od bytu dorazí během dvou dní. Poslední komunikace proběhla 10. května. Poté inzerentka přestala na e-maily mladé ženy reagovat,“ dodal policistka.

Včera žena skutek oznámila policistům z Obvodního oddělení v Kroměříži.

„Případ jsme kvalifikovali jako trestný čin podvod, kterým se budou zabývat kroměřížští kriminalisté,“ uzavřela Simona Kyšnerová.
Vlastimil Langer

Ilustrační foto: Archiv KKNZ