Žena při hádce několikrát bodla nožem manžela a usmrtila ho

06.11.2017 14:59

VSETÍNSKO - Ze zvlášť závažného zločinu vraždy obvinila v neděli 5. listopadu vyšetřovatelka krajské zlínské kriminální policie jedenašedesátiletou ženu, která v chatě na Vsetínsku kuchyňským nožem usmrtila svého manžela.
„Ženě hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody od deseti do osmnácti let,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Javorková.
Incident se odehrál v rekreační chatě v malé obci na Vsetínsku uplynulou sobotu odpoledne.  Manželé, kteří bydlí trvale ve Vsetíně, spolu trávili víkend na rekreační chatě ve vesnici nedaleko Vsetína. „Kolem páté hodiny odpoledne mezi nimi došlo k hádce, při které jedenašedesátiletá žena kuchyňským nožem bodla několikrát do hrudníku svého pětapadesátiletého manžela, který upadl do bezvědomí. Přivolaný lékař rychlé záchranné služby po neúspěšné resuscitaci konstatoval smrt,“ sdělila k události policistka. 
Z dosavadního vyšetřování podle mluvčí vyplývá, že oba manželé byli v době incidentu ovlivněni alkoholem. Jedenašedesátiletou vražedkyni policisté na místě zadrželi a odvezli do policejní cely. Krajští kriminalisté důkladně ohledali místo činu, zajistili stopy a důkazy důležité pro trestní řízení a přizvali znalce z oboru zdravotnictví.
„Vyšetřovatelka krajské kriminální policie kromě obvinění podala státnímu zástupci podnět na návrh na vzetí do vazby, o které se bude rozhodovat v následujících hodinách. Jedná se o třetí dokonanou vraždu ve Zlínském kraji v letošním roce.,“ dodala Lenka Javorková.

Vlastimil Langer

Ilustrační foto: Policie ČR