Železniční přejezd v Hradské ulici bude uzavřen

10.05.2020 07:09

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Železniční přejezd v Hradské ulici bude od pondělí 11. května do pátku 15. května uzavřen pro silniční dopravu. Osobní, nákladní a městská hromadná doprava budou vedeny po objízdných trasách. Frézování povrchu proběhne už v noci z neděle 10. na pondělí 11. května.

„Důvodem uzavírky je odstranění závad na železničním svršku a spodku a údržba zmíněného tříkolejného přejezdu, kterou zajišťuje Správa železnic, státní organizace,“ sdělil tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš.
„Při plánované výluce koleje číslo 1 Valašské Meziříčí – Lhotka budou mimo jiné vyměněny kolejnice a jejich upevnění. Dále bude opravena geometrická poloha koleje, což je směrové a výškové vyrovnání, mezi kolejnice budou osazeny pryžové panely,“ uvedla Nela Friebová, tisková mluvčí Správy železnic.
„Z důvodu možnosti objednání speciálního traťového stroje pro úpravu geometrické polohy koleje pouze na středu 13. května je nutno mít velkou část prací provedenu v tomto termínu. Proto se přistoupilo k odfrézování živičného krytu mezi krajní kolejnicí a vozovkou v předstihu v nočních hodinách z 10. na 11. května,“ vysvětlila Nela Friebová.

Po dobu uzavírky přejezdu bude objízdná trasa pro osobní dopravu vedena po ulici Mikoláše Alše a pro nákladní dopravu přes Lhotku nad Bečvou.
„Dojde také k úpravě provozu městské hromadné dopravy na lince číslo 5 Juřinka – železniční stanice - Juřinka. Autobusy budou po dobu uzavírky jezdit objízdnou trasou po ulici Mikoláše Alše. Zároveň bude na této lince dočasně zrušena zastávka na ulici Hřbitovní a zastávka Jednota bude přemístěna právě na ulici Mikoláše Alše,“ popsala změny v MHD Dagmar Hermannová z odboru komunálních služeb radnice.

Správa železnic předpokládá, že další část opravy a uzavření přejezdu proběhne v červnu.

Vlastimil Langer
Zdroj: MěÚ Valašské Meziříčí

Ilustrační foto: Archiv KNZ