Zdrogovaný řidič marně ujížděl policejní hlídce

14.02.2017 17:52

ZLÍN – Zběsilou jízdou se pokoušel v sobotu 11. února ve Zlíně vyhnout policejní kontrole dvaatřicetiletý řidič osobního vozidla z Kroměříže. „Policisté z pohotovostního a eskortního oddělení ho ale pronásledovali a zastavili v ulicích města. Při kontrole zjistili, že řídil pod vlivem drog a v autě převážel chemikálie potřebné k výrobě pervitinu. Případem se nyní zabývají zlínští kriminalisté,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Javorková.
V sobotu krátce před desátou hodinou dopoledne zastavovali policisté pod zlínskou místní částí Mladcová vozidlo BMW. Řidič však na pokyny hlídky nereagoval a začal ujíždět do centra Zlína. Hlídka ihned spustila majáky s červeným nápisem Stop a začala vozidlo pronásledovat. Řidič v BMW ujížděl po ulici Nábřeží směr Prštné, pak odbočil do průmyslového areálu Rybníky, kde ho policisté dostihli.
„Podle dokladů muži zákona zjistili, že se jedná o dvaatřicetiletého muže z Kroměříže. Za chvíli jim bylo jasné, proč se řidič pokoušel ujet. Dechová zkouška na alkohol vyšla sice negativně, ovšem pozitivní byl test na drogy, konkrétně na pervitin. Muž se podrobil odběru tělních tekutin, z jejichž rozboru budeme vědět, jaké množství drogy požil a od toho se bude odvíjet právní kvalifikace,“ sdělila policejní mluvčí.
Jelikož byly z auta cítit chemikálie, rozhodli se policisté vozidlo důkladně prohlédnout, přičemž našli injekční stříkačky a chemikálie potřebné k výrobě pervitinu. Na místo přijeli zlínští kriminalisté, kteří muže pro podezření ze spáchání trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu zadrželi a odvezli do policejní cely. Nalezené chemikálie, injekční stříkačky a další věci potřebné na výrobu pervitinu zajistili a odeslali na odborné zkoumání.
„Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Muže jsme po výslechu propustili, ale na případu intenzivně pracujeme. Policisté se budou samozřejmě zabývat i porušením zákona o provozu na pozemních komunikacích, protože řidič nereagoval na výzvu k zastavení a navíc měl zadržený řidičský průkaz. Policisté ho totiž přistihli za volantem pod vlivem drog už před třemi týdny,“ dodala Lenka Javorková.
Během uplynulého víkendu policisté ve Zlínském kraji nachytali devět řidičů, kteří usedli za volant pod vlivem drog.

Vlastimil Langer
Ilustrační foto: Policie ČR