Závod Běhej Valachy ve Velkých Karlovicích se posouvá na 7. listopad

11.10.2020 14:10

VELKÉ KARLOVICE – Běžecký závod Běhej Valachy, který se měl konat 17. října u hotelu Galik ve Velkých Karlovicích, mění kvůli aktuálním vládním opatřením termín. Poslední akce sportovního seriálu VALACHY TOUR se překládá na sobotu 7. listopadu.
„Současná hygienická a bezpečnostní opatření, omezující mimo jiné kapacitu venkovních akcí, nyní neumožňují zorganizovat závod Běhej Valachy v původně plánovaném termínu. Sami vnímáme, že nejen situace, ale i nálada mezi sportovci není pořádání akcí v říjnu nakloněna. Považujeme za správné být nyní maximálně rozumní, zcela dodržovat nařízení a vyčkat na lepší situaci,“ uvedl za organizační tým VALACHY TOUR Bohuslav Komín.

„Jsme v kontaktu se zlínskou hygienickou stanicí i iniciativou Za Zdravé Česko, která jedná s ministerstvem zdravotnictví o možnosti organizování sportovních akcí pro veřejnost. Budeme tak připravovat závod v listopadovému termínu a připravíme i hygienický plán akce. Naším cílem je letošní ročník VALACHY TOUR ukončit uspořádáním závěrečného závodu Běhej Valachy," dodal Bohuslav Komín.

„Registrace do závodu nadále probíhají na www.valachytour.cz. Při přihlášení do 26. října získají účastníci zvýhodněnou cenu startovnéhoa navíc i dárek v cíli – čerstvý valašský frgál od pekařek Resortu Valachy. Sportovcům, kteří se již registrovali, se zaplacené startovné automaticky převádí na nový termín,“ informovala tisková mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková.

Závod Běhej Valachy je tradičně vrcholem seriálu VALACHY TOUR, po jeho skončení jsou vždy vyhlašováni absolutní vítězové daného ročníku. Závod se běží v členitém horském terénu kolem hotelu Galik, účastníci si mohou vybrat ze dvou tras v délce 7 nebo 12 kilometrů. V dopoledním čase se konají také doprovodné závody dětí na kratších vzdálenostech v sedmi věkových kategoriích.

Více na www.valachytour.cz
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Resort Valachy