Závěr srpna bude ve Valmezu patřit elektromobilům

03.08.2020 07:29

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Také letos se konec prázdnin ve Valašském Meziříčí ponese v duchu elektromobility. V sobotu 29. srpna se totiž na náměstí od 10 do 15 hodin uskuteční již 3. sraz elektromobilů na Valašsku.
„Od sobotního rána se na valašskomeziříčské náměstí začnou sjíždět majitelé automobilů a dalších vozítek na elektrický pohon. Společně je zde představí příznivcům alternativních zdrojů energie, ale také návštěvníkům z řad široké veřejnosti. Ti se seznámí nejen se samotnými elektromobily, ale přímo od majitelů získají praktické informace o jejich provozu,“ uvedl tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš.
„Ve Valašském Meziříčí dlouhodobě podporujeme dopravu šetrnou k životnímu prostředí. Také proto jsme v roce 2017 pořídili do vozového parku radnice služební elektromobil, s nímž máme výborné zkušenosti,“ řekl starosta města Robert Stržínek.
Vzhledem k tomu, že radnice Sraz elektromobilů na Valašsku pořádá od prvního ročníku ve spolupráci s Asociací elektromobilového průmyslu (ASEP), mají se návštěvníci každoročně na co těšit.
„Také letos přednostně zajistíme například účast vozidel automobilky Tesla. Návštěvníci by si určitě neměli nechat ujít velmi atraktivní Tesla Dancing, který předvede Model X. Součástí akce budou i zkušební jízdy a to nejen v elektromobilech různých značek, ale také na elektrokolech či elektrokoloběžkách,“ zve Milan Rajchl, místopředseda ASEP.
Děti si až do 15 hodin, kdy je plánován závěr celé akce, mohou vyzkoušet jízdu v elektrokárách nebo na hoverboardech. Bude toho ale mnohem víc.
Na prvních 50 elektromobilistů, kteří přijedou prezentovat svá vozidla do Valašského Meziříčí, čeká uvítací balíček. Na území dvaadvacetitisícového města jsou pro podporu elektromobility navíc hned tři rychlonabíjecí stojany, což znamená, že zde lze elektromobil snadno „natankovat“ za cca 20 minut.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Měú Valašské Meziříčí