Zastupitelstvo schválilo hospodaření nemocnic, všechny jsou ke konci září v plusu

09.11.2017 08:46

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zastupitelé Zlínského kraje schválili hospodaření krajských nemocnic. Všechny jsou k 30. září v plusu. „Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně plus 2,3 miliony korun, Uherskohradišťská nemocnice plus 39,4 miliony korun, Kroměřížská nemocnice plus 11,6 milionů korun a Vsetínská nemocnice plus 20,7 milionů korun,“ informovala krajská tisková mluvčí Renata Janečková.
V celkovém meziměsíčním srovnání výsledky hospodaření všech krajských nemocnic vzrostly od konce srpna do konce září o 19,3 miliony korun.
„V dlouholetém negativním vývoji ve zlínské nemocnici, kdy měla mnohamilionové ztráty, došlo teď k obratu proto, že jsme se zaměřili především na vyjednávání s pojišťovnou a pak jsme utnuli některé náklady, které byly zbytné,“ sdělil hejtman Jiří Čunek, který má v kraji na starosti zdravotnictví. Největším příkladem je podle hejtmana kuchyně. Dnes je nemocnice v plusu přes dva miliony korun, ale ještě není konec roku. „Jsem přesvědčen, že budeme ještě v lepších kladných číslech. Nové představenstvo přitom začalo pracovat od března letošního roku, kdy už byla ztráta mínus 19 milionů korun. To znamená, že za půl roku, co nastoupilo nové vedení nemocnice, se zlepšilo hospodaření o přibližně 21 milionů korun,“ dodal Jiří Čunek.

Text a foto: Vlastimil Langer