Zastupitelstvo podpořilo významné kulturní projekty v letošním roce

07.07.2019 11:05

ZLÍNSKÝ KRAJ – Dotace pro Slovácké divadlo v Uherském Hradišti a organizacím na pořádání projektu Bacha na Mozarta! ve Zlínském kraji, Slováckých slavností vína,  otevřených památek 2019 a uspořádání projektu Kytice Bohuslav Martinů.

„Na tyto mimořádné kulturní aktivity s nadregionálním přesahem schválilo krajská zastupitelstvo 3,3 milionu korun,“ informovala krajská tisková mluvčí Adéla Kousalová.

„Podpořené projekty mají skutečně velký význam. Například v Kytici Bohuslava Martinů, což je hudební zpracování lidových balad se scénickým provedením a videoartem, účinkovalo přes 160 umělců několika těles ze Zlínského kraje a také mimořádní sólisté dnes už světových jmen,“ uvedl radní Miroslav Kašný zodpovědný za oblast kultury.

Cílem podpory významných kulturních akcí je především možnost dalšího obohacování kultury v našem regionu. Podpora je cílena do všech projevů v oblasti kultury tak, aby vyzněla mimořádná pestrost a kulturní rozmanitost našeho kraje, od klasické hudby, přes divadlo, zpěv, hudbu až k jedinečným místním tradicím, zvykům a slavnostem.
„Finanční podpora tak napomáhá k uchovávání a rozvíjení našeho hmotného i nehmotného kulturního dědictví. Na podporu dosáhly čtyři mimořádně významné projekty realizované organizacemi provozujícími uměleckou činnost na území Zlínského kraje,“ doplnila krajská tisková mluvčí.
Vlastimil Langer
Ilustrační foto: www.kr-zlinsky.cz

Zdroj: www.kr-zlinsky.cz