Zastupitelé schválili grant pro mobilní hospic

25.06.2019 07:59

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Finanční dotaci ve výši 75 tisíc korun obdržela z rozhodnutí městských zastupitelů rganizace Andělé stromu života, p. s. „Grant zastupitelé přidělili v rámci II. kola podpory v oblasti sociálních a zdravotních služeb, která je financována z rozpočtu města na rok 2019,“ uvedl tiskový mluvčí meziříčské radnice Lukáš Martinek.

„V druhém kole grantů jsme obdrželi několik žádostí. Většinu z nich projednávala rada města, protože výše požadované dotace nepřesahovala padesát tisíc korun. Jediná žádost od pobočného spolku Andělé stromu života tuto výši přesahovala. Proto bylo nutné posoudit ji v zastupitelstvu,“ vysvětlila místostarostka Zdislava Odstrčilová.

Organizace původně žádala o částku 100 tisíc korun. Rada města doporučila zastupitelstvu schválit poskytnutí dotace ve výši 75 tisíc korun. A zastupitelé tuto výši ve čtvrtek 20. června schválili.

Mobilní hospic Andělé stromu života p. s. poskytuje komplex specializovaných zdravotně sociálních terénních služeb nevyléčitelně nemocných. Služby fungují v režimu 24/7 pohotovost lékaře a sester.

„V roce 2018 poskytli péči 15 občanům z města Valašské Meziříčí, celková doba péče byla 653 dnů. Od 1. ledna letošního roku měli v péči čtyři občany města, tři již zemřeli. Získané peníze spolek použije na úhradu osobních nákladů,“ dodal tiskový mluvčí.