Zastupitelé schválili dotace ve výši 33 milionů na podporu obnovy venkova

14.05.2020 14:30

ZLÍNSKÝ KRAJ – Programem na podporu obnovy venkova se zabývali krajští zastupitelé, kteří schválili rozdělení dotací v celkové výši 33,39 milionu korun mezi 60 žadatelů.

„Ze strany obcí je velký zájem o dotace na opravy chodníků a rekonstrukce sportovních areálů. Chodník chtějí opravit například v Rokytnici, v Huštěnovicích potřebují opravit kotelnu v Kulturním domě, obec Všemina usiluje o vybudování dětského hřiště v areálu TJ Sokol a v Bratřejově chtějí přistavit ke Kulturnímu domu sociální zařízení,“ sdělil radní Jan Pijáček, zodpovědný za oblast cestovního ruchu.

„O finanční podporu projevilo zájem celkem 78 žadatelů, z nichž pět nesplnilo podmínky výzvy, jeden žadatel odstoupil od žádosti a 12 žádostí nemůžeme podpořit z důvodu nedostatečné alokace vyčleněné na projekt obnovy obecního majetku, o který byl největší zájem. Celkem jsme tedy schválili 60 žádostí,“ uvedl Milan Filip, vedoucí Odboru strategického rozvoje kraje.
Ilustrační foto: Archiv KNZ