Zastupitelé podpořili dobrovolné hasiče, obnovu turistického značení, oblíbené zemědělské akce i péči o zraněné živočichy

06.02.2019 07:14

ZLÍNSKÝ KRAJ – Přidělení dotací hned několika subjektům schválili na svém pondělním zasedání krajští zastupitelé. „Konkrétně jde o 2,1 milionu korun pro dobrovolné hasiče, 400 tisíc pro Klub českých turistů, 250 tisíc pro Okresní agrární komoru Kroměříž a Agrární komoru Uherské Hradiště a 250 tisíc pro záchrannou stanici volně žijících živočichů v Buchlovicích,“ upřesnila krajská tisková mluvčí Adéla Kousalová.

„U dobrovolných hasičů jsme podpořili činnost všech jejich čtyř okresních sdružení včetně akcí nadregionálního významu. Klub českých turistů dotaci využije k obnově turistického značení ve Zlínském kraji včetně lyžařských tras a cyklotras a také k obnově turistických směrovek a tabulek. Agrárním komorám peníze od kraje poslouží k organizaci letošních Dožínek Zlínského kraje a soutěže TOP Víno Slovácka. Záchranné stanici v Buchlovicích, kam jsou umisťována zraněná zvířata z volné přírody, dotace pomůže k zajištění jejího provozu,“ shrnul hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.
Ilustrační foto: Archiv KNZ
Zdroj: www.kr-zlinsky.cz