Zastupitelé Kroměříže ocenili zdravotníky za práci v době pandemie koronaviru

27.06.2020 11:08

KROMĚŘÍŽ - Kroměřížské zastupitelstvo ocenilo ve čtvrtek 25. června práci zdravotníků v době trvání pandemie koronaviru.
„Úctu vyjádřilo náměstkovi ředitele Kroměřížské nemocnice pro léčebně preventivní péči Jiřímu Javorovi a epidemiologické sestře Michaele Chocholaté. Zastupitelé zároveň vyjádřili znepokojení nad tím, že je omezován provoz na klíčových odděleních nemocnice, což má dopad na dostupnost lékařské péče pro občany,“ informoval Jan Vondrášek, tiskový mluvčíé kroměřížské radnice.
„Situaci na neurologickém a interním oddělení považujeme za naléhavou,“ uvedla zastupitelka Olga Sehnalová (zvolena za ČSSD), která návrh usnesení předložila.

Zastupitelstvo reagovalo na vystoupení místopředsedy představenstva nemocnice Petra Liškáře na květnovém jednání zastupitelů. Vyzvalo představenstvo nemocnice i hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka, který zodpovídá za zdravotnictví, aby zajistili řádný provoz neurologie a interny nemocnice, starali se aktivně o zajištění personálu a udržení stávajících zaměstnanců. Zastupitelé Kroměříže také vyzvali k tomu, aby chystaná přístavba monobloku nemocnice byla diskutována se zaměstnanci a s veřejností, záměr považují při současné ekonomické situaci za nereálný.

„Podle zastupitelstva by měl být naopak plně zachován provoz nově vybudovaného pracoviště hemodialýzy a také by měla být urgentně dokončena rekonstrukce operačních sálů,“ řekl tiskový mluvčí.

Zastupitelé opětovně vyzvali Zlínský kraj, aby veškeré strategické dokumenty kraje, v čele s koncepcí zdravotnictví, schvaloval až po projednání se samosprávami, na jejichž občany mají zásadní vliv. Zastupitelstvo Kroměříže odmítá centralizaci zdravotnické péče a fúzi nemocnic ve vlastnictví Zlínského kraje.
„Nesouhlasíme s jakýmikoli kroky směřujícími k omezování akutní lůžkové péče v Kroměřížské nemocnici,“ doplnil starosta Jaroslav Němec.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Kroměříž