Zástupci spolků sdružujících seniory poprvé zasednou ke kulatému stolu

30.06.2020 10:21

VSETÍN  - První kulatý stůl v rámci projektu Vsetínský senior se uskuteční v úterý 30. června v budově vsetínské radnice.
„Zástupci místních spolků, organizujících aktivity pro seniory, si při této příležitosti mimo jiné vymění informace o plánovaných aktivitách na letošní rok. Představitelé vedení radnice a pracovníci odboru sociálních věcí jim také představí nadcházející plánované akce zmíněného projektu,“ uvedla tisková mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková.
„Projekt Vsetínský senior začala radnice realizovat na sklonku loňského rokus akcí Mikuláš pro seniory. Klade si mimo jiné za cíl poskytnout spolkům, jež sdružují a pracují se seniorypomoc s koordinací aktivit a metodickou spolupráci při získávání financí na činnost z dotačních programů a grantůZlínského kraje či nadací,“ vysvětlila místostarostka Simona Hlaváčová.
Pro účastníky akce je připraven průkaz Vsetínského seniora. Tato novinka slouží dříve narozeným nejen pro využití služby Senior taxi. „Průkaz bude mít více funkcí. Máme v plánu jej v budoucnu využít i jako bonusovou kartu s výhodami na různé vzdělávací či společenské akce pro seniory na území Vsetína,“ dodala Hlaváčová.
Na kulatém stole bude jedním z témat i financování spolků. „Přestože nás všechny zasáhla pandemie koronaviru, je důležité se vzájemně povzbudit, pokračovat v nastavených činnostech a v případě nejistoty se nebát vyhledat potřebné informace,“ uzavřela vedoucí odboru sociálních věcí radnice Anna Blechová.
Zdroj: Měú Vsetín
Ilustrační foto: Archiv KNZ