Zástupci obcí jednali ve Valašském Meziříčí o podpoře cyklodopravy

15.12.2020 15:00

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ -  O společném rozvoji cyklodopravy napříč regiony a propojení cyklostezek a cyklotras diskutovala místostarostka Valašského Meziříčí Zdislava Odstrčilová se zástupci okolních měst a obcí.
„Valašskomeziříčská radnice intenzivně pracuje na Plánu udržitelné mobility, jehož součástí má být mimo jiné vybudování nových cyklokoridorů a cyklotras ve městě,“ uvedl tiskový mluvčí radnice Jakub Mikuš.
„Zároveň jsme se však rozhodli podpořit také cyklodopravu napříč regiony, tedy s přesahem Mikroregionu Valašskomeziříčsko-Kelečsko. Vedle cyklostezky Bečva, která naším městem prochází, totiž vnímáme potřebu posílit trasy pro cyklisty také směrem na Nový Jičín nebo třeba Bystřici pod Hostýnem,“ řekla místostarostka Zdislava Odstrčilová, která zároveň jedná se starosty obcí a měst ležících na zmíněných trasách.
„Shodli jsme se, že cílem nás všech je podpora udržitelné dopravy a té cyklistické zvláště. Budeme proto hledat vhodná řešení k jejímu dalšímu rozvoji. Jsem přesvědčena, že když lidem nabídneme bezpečnou síť cyklotras a cyklostezek, bude pro ně mnohem snazší vyměnit auto za kolo,“ prohlásila místostarostka Odstrčilová.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Měú Valašské Meziříčí