Zasedla Povodňová komise ORP Valašské Meziříčí

15.10.2020 11:25

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Povodňovou komisi ORP (obec s rozšířenou působností) Valašské Meziříčí svolal ve středu 14. října starosta města Robert Stržínek na 18.00 hodin. „Vlivem vytrvalého deště došlo k výraznému zvednutí hladin vodních toků a to jak v místních částech Valašského Meziříčí tak i na Rožnovské a Vsetínské Bečvě. Druhou jmenovanou aktuálně (18.30) dělily od dosažení 2. stupně povodňové aktivity tři centimetry, hranice 2. SPA je 320 cm,“ informoval tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuuš.

„Jednotky sborů dobrovolných hasičů v místních částech města jsou od rána v pohotovosti a chystají pytle s pískem pro případ potřeby. Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje vyjížděl během středy na území ORP Valašské Meziříčí k 25 událostem. Členové Povodňové komise ORP Valašské Meziříčí jsou nadále v pohotovosti a ve spolupráci s Městskou policií situaci monitorují,“ uvedl tiskový mluvčí radnice.

Veřejnost se v případě potřeby může obracet na tísňovou linku 156, kterou obsluhuje Městská policie Valašské Meziříčí.

Text a ilustrační foto: Vlastimil Langer
Zdroj: Měú Valašské Meziříčí