Zasedání zlínského zastupitelstva budou doprovázet mimořádná opatření

21.10.2020 08:33

ZLÍN – Za přísných hygienických opatření se bude ve čtvrtek 22. října konat v obřadní síni zlínské radnice zasedání Zastupitelstva města Zlína.
„Magistrát vyzývá občany, aby místo své osobní účasti využili pro sledování zasedání zastupitelstva online vysílání,“ řekl tiskový mluvčí zlínské radnice Tomáš Melzer.
Usnesení vlády ČR zakazuje s účinností od 14. října do 3. listopadu 2020 konat hromadné akce ve vnitřních i vnějších prostorech ve vyšším počtu než šest osob. Tento zákaz se však nevztahuje na zasedání zastupitelstev. Nutností je pak zajištění dodržování preventivních hygienických opatření, jako je nošení roušek, dodržování dvoumetrových rozestupů veřejnosti a zajištění míst k sezení, na kterém se účastník zastupitelstva musí převážně zdržovat.
„Vzhledem k aktuální pandemické situaci doporučujeme občanům, kteří se chtějí zastupitelstva zúčastnit, aby raději využili pro sledování online přenos ze zasedání, jenž bude jako vždy ke zhlédnutí na webových stránkách města,“ sdělil primátor Jiří Korec.

Text a foto: Vlastimil Langer

Zdroj: Magistrát města Zlína