Zářijová výzva Do práce na kole chystá podzimní edici

14.09.2019 08:27

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Ani podzim nás nezastaví! Takový je podtitul akce s názvem Zářijová výzva, která volně navazuje na úspěšný projekt Do práce na kole, který se uskutečnil i s rožnovskou účastí v průběhu letošního května. „V Zářijové výzvě se bude jezdit na kole, běhat či chodit do práce ve třetím zářijovém týdnu, bude to tedy taková zkrácená varianta květnového měsíčního zápolení,“ informoval Marek Havran z rožnovské radnice.  

„Zářijová výzva trvá od 16. do 22. září a akce se uskuteční v rámci Evropského týdne mobility. Registrace byly spuštěny již 2. září, tak se určitě přihlaste a jezděte s námi i na podzim,“ pozvala účastníky k dalším jízdám místostarostka Rožnova Kristýna Kosová. Registrace je možná na webu projektu Do práce na kole, kde se také dozvíte všechny další důležité informace.
„Registrace je bezplatná a zapisování cest účastníků je možné buď na obvyklém webu dopracenakole.cz, nebo pomocí propojených aplikací. Určitě se stejně jako jindy bude cenit pravidelnost jízd a sledovat bude možné také výkonnost jednotlivých účastníků,“ doplnila Hana Ondruchová z Odboru strategického rozvoje a projektů MěÚ Rožnov, koordinátorka projektu Do práce na kole na rožnovské radnici.

Mimo jiné také úspěšný projekt Do práce na kole přispěl letos k tomu, že Rožnov pod Radhoštěm vyhrál soutěž o město nejpřátelštější k cyklistům roku 2019. O vítězství rozhodovali účastníci letošní výzvy Do práce na kole a také analýza přístupu samotného města k dalšímu rozvoji udržitelné dopravy. Zástupci několika nejvýše hodnocených měst pojedou načerpat další inspiraci do světové Mekky cyklistiky – do Dánska.    

Akci Do práce na kole 2019 i Zářijová výzva město Rožnov realizuje jako další z aktivit v rámci činnosti Zdravého města a místní Agendy 21.
Vlastimil Langer

Ilustrační foto: Archiv KNZ