Zaměstnanci Kroměřížské nemocnice a. s. předali kraji petici proti odvolání ředitelky

22.01.2019 12:44

ZLÍN/KROMĚŘÍŽ - Petici proti odvolání místopředsedkyně představenstva Kroměřížské nemocnice a.s. MUDr. Lenky Mergenthalové, MBA, odevzdali v úterý 22. ledna na podatelnu Krajského úřadu Zlínského kraje zástupci Petičního výboru zaměstnanců Kroměřížské nemocnice a.s.
Petici podepsalo za jeden týden 593 zaměstnanců nemocnice z celkového počtu 808 všech zaměstnanců, zdravotnických i nezdravotnických profesí. Zaměstnanci žádají, aby jejich petice byla projednána veřejně na nejbližším zasedání Zastupitelstva Zlínského kraje. 
„Chtěli jsme touto peticí vyjádřit podporu a respekt k práci, kterou odvedla a odvádí pro nemocnici, zaměstnance i pacienty dr .Mergenthalová v uplynulých pěti letech v pozici místopředsedkyně představenstva, jako de facto ředitelka nemocnice. Chceme, aby o tomto našem názoru vědělo i vedení kraje” uvedla v souvislosti s předáním petice dr. I. Horková.

Text petice

Vážený pane hejtmane, vážení zastupitelé Zlínského kraje, vážení členové Valné hromady,
Dostala se k nám zpráva o chystaném odvolání MUDr. Mergenthalové z pozice místopředsedy představenstva Kroměřížské nemocnice a.s. Důvod odvolání je pro nás nepochopitelný.
Po dlouhé době totiž řídí naší nemocnici někdo, kdo své práci rozumí, kdo dobře zná prostředí nemocnice i vztahy v ní, kdo dobře ví, kde má nemocnice slabiny a naopak, kde má rezervy.
Poprvé po dlouhé době nemocnici řídí člověk, který nejen dokázal zavést systém, který nemocnici výrazně snížil zadlužení, ale i zajistil tento příznivý trend do budoucna a dal nám tak všem šanci na dobré vyhlídky - pracovní i finanční.
Poprvé je ve vedení nemocnice někdo, kdo se zaměstnanci udržuje těsný kontakt a doslova vysvětluje vše „polopatě“.
Celý tento proces od začátku nebyl jednoduchý a paní doktorka mu věnovala obrovské množství času a úsilí. Není nám jasné proč je zvažováno odvolání MUDr. Mergenthalove právě nyní, když je nemocnice na vzestupu. 
Žádáme vás proto o velmi pečlivé zvážení takového kroku, neboť máme velké obavy o budoucnost naši i naší nemocnice.
S úctou

Zaměstnanci Kroměřížské nemocnice a.s.

Ilustrační foto: Vlastimil Langer