Zaměstnanci krajského úřadu pomáhají hygienikům při trasování

15.10.2020 13:49

ZLÍNSKÝ KRAJ - Od středy 14. října se část zaměstnanců Krajského úřadu Zlínského kraje zapojila do telefonického obvolávání rizikových kontaktů osob pozitivně testovaných na koronavir, který je součástí tzv. trasování. „O tuto personální výpomoc krajský úřad požádala Krajská hygienická stanice Zlínského kraje,“ uvedla krajská tisková mluvčí Adéla Kousalová.
„Hygienikům jsme samozřejmě rádi vyšli vstříc a po úspěšném zaškolení je nyní do této činnosti zapojena zhruba dvacítka našich zaměstnanců. V případě potřeby jsme připraveni uvolnit další zaměstnance, a to nejen po dobu nouzového stavu, ale na tak dlouho, jak to bude aktuální situace vyžadovat,“ sdělil ředitel Krajského úřadu Zlínského kraje Milan Štábl. 
„Nově vyškolení operátoři z krajského úřadu fungují ve dvou call centrech sídlících v budově č. 22 naproti krajskému úřadu, a to ve skupinkách po pěti, kdy každá skupinka má k dispozici pracovníka z krajské hygieny, který je připraven poskytnout odbornou radu či pomoc,“ dodal Jan Vandík z tiskového oddělení Zlínského kraje.
Obsahem hovoru s rizikovým kontaktem (tedy osobou, která se dostala do blízkého kontaktu s pozitivně testovaným na koronavir), je zejména poučení o
karanténě, zjištění informací o jeho zdravotním stavu a následné odeslání na testování včetně vystavení e-žádanky.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Zlínský kraj