Zámecký park ve Valašském Meziříčí se pro veřejnost opět otevře v sobotu

17.04.2020 15:09

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ -  Park zámku Kinských budou moci opět od soboty 18. dubna lidé navštívit, musí však dbát zvýšených hygienických a bezpečnostních opatření souvisejících s nouzovým stavem. „Stejně tak by se od pondělí 20. dubna měla otevřít městská tržnice a veřejné toalety,“ informoval tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš.

Areál parku u zámku Kinských se veřejnosti otevře od 8 do 18 hodin počínaje sobotou 18. dubna. „Reagujeme tak na zvýšený zájem občanů zejména seniorského věku, kteří by park vzhledem k pěknému počasí rádi využili k procházkám. Otevřeny zde budou také veřejné toalety, jež budou zaměstnanci společnosti Technické služby města Valašské Meziříčí, p. o. dezinfikovat každých 30 minut. Návštěvníci zároveň musí dodržet platná vládní nařízení, jako je například povinnost nosit ochranu úst a nosu či zákaz shromažďování,“ uvedla místostarostka Zdislava Odstrčilová.

Od pondělí 20. dubna chce radnice znovu otevřít také veřejné toalety v centru města a městskou tržnici pod nadjezdem silnice I. třídy na břehu Rožnovské Bečvy. „Tyto toalety budou dezinfikovány po každém návštěvníkovi, aby se zamezilo možnému riziku šíření nákazy. Stejně tak pro prodejce a nakupující na městské tržnici budou platit nařízení související s nouzovým stavem,“ popsal Milan Bitto, ředitel společnosti Technické služby města Valašské Meziříčí, p. o.
„Všechny kroky vedoucí ke zpřístupnění výše popsaných prostor pro veřejnost jsme předem konzultovali s Krajskou hygienickou stanicí se sídlem ve Zlíně, která správnost našich opatření potvrdila,“ dodal ředitel.

Zdroj: MěÚ Valašské Meziříčí
Ilustrační foto: Archiv KNZ