Základní školy ve Valašském Meziříčí získaly pro výuku mobilní dílny

16.06.2020 07:29

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - V rámci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání v ORP Valašské Meziříčí II a díky podpoře Zlínského kraje se mohou žáci základních škol Šafaříkova a Žerotínova věnovat praktické pracovní výuce. Mají totiž k dispozici speciální sady pro polytechnické vzdělávání za 315 tisíc korun. Informaci sdělil tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš.

Základní školy Žerotínova a Šafaříkova nemají volné prostory, které by mohly využít pro umístění dílen pracovní výuky. „Hledali jsme proto možnosti, jak školám v této situaci pomoci. Vhodnou variantou se ukázala být mobilní dílenská pracoviště, která jde složit do dvou pracovních kufříků, jež unese i žák prvního stupně. V jednom z nich je rozkládací ponk a druhý slouží jako uložiště toho nejnutnějšího nářadí,“ přiblížila místostarostka Yvona Wojaczková.

Celkem 25 dílenských sad na ZŠ Žerotínova a 15 na ZŠ Šafaříkova dohromady za 315 tisíc korun mají nově k dispozici žáci obou škol. Pořízeny byly v rámci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání v ORP Valašské Meziříčí II a s využitím dotace Zlínského kraje určené právě na projekty sloužící k podpoře vybavení dílen na základních školách.
„Možná to zní neuvěřitelně, ale je to řešení pro všechny naše žáky a kreativní učitele, kteří se nebojí trochu netradiční výuky. Moderní a zároveň mobilní dílenská pracoviště nám umožňují motivovat žáky k zájmu o dnes tolik potřebná řemesla,“ neskrýval spokojenost Milan Knápek, ředitel ZŠ Žerotínova.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Valašské Meziříčí