Základní školy v Rožnově získaly tablety a sluchátka pro žáky

19.11.2020 13:54

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Základní školy v Rožnově pod Radhoštěm získaly 10 tabletů a 30 sluchátek, které budou moci zapůjčit svým žákům, aby se mohli zapojit do distanční výuky.
„Techniku školám věnovala firma ON Semiconductor Czech Republic, s. r. o., která nabídla tuto možnost pomoci v aktuální situaci. Na konci září byla vyčleněna z rozpočtu města pro základní školy částka 1,2  mil. korun, aby se podpořila digitalizace ve školách,“ sdělila tisková mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková. 
V období pandemie přešly nejen základní školy na distanční výuku a snaží se žáky vzdělávat touto formou. Přestože byly vyčleněny peníze z rozpočtu města na podporu digitalizace škol v mnoha rodinách chybí technická vybavenost, tak aby se všichni žáci mohli do distanční výuky zapojit.
„Naše firma zaměstnává velké množství lidí, kteří mají děti, a víme, jak náročná tato situace může být. Jsme rádi, že jsme měli možnost pomoci zajistit technické vybavení, které pomůže žákům se vzděláváním,“ uvedla Lenka Střálková, zodpovědná za komunikaci ON Semiconductor pro Českou republiku. Celkově firma věnovala základním školám 10 tabletů a 30 kusů sluchátek.
 „Když nás tato firma oslovila s nabídkou, velmi jsme to uvítali. Kontaktovali jsme naše základní školy, jaké vybavení potřebují, a následně jsme poptávku na firmu předali. V dnešní době je velký problém nakoupit techniku, která je potřeba, jelikož je skoro všude vyprodaná,“ řekl místostarosta Jan Kučera. Technika byla rozdělena dle požadavků jednotlivých základních škol.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Měú Rožnov pod Radhoštěm