Základní škola Vizovice revitalizuje školní zahradu

21.06.2019 07:52

VIZOVICE - Jezírko s vodopádem, sluneční hodiny, ohniště, vyvýšené záhony i nové rostliny nově nabídne zahrada vizovické základní školy.

„První etapa její revitalizace přijde na téměř 586.000 korun, 85 procent nákladů pokryje dotace ze Státního fondu životního prostředí. Práce už začaly, hotovo bude do konce listopadu. Škola zahradu dosud příliš nevyužívala, její stav to totiž neumožňoval,“ sdělila Iva Kopeční z vizovické radnice.

„Řešená lokalita bude tvořit spolu s plochami veřejné zeleně nejen nový vzhled obce, ale především poskytne téměř 700 žákům základní školy nové edukativní, herní a společenské outdoorové prostory. V dnešní době návratu k přírodě je více než na místě navracet se k ní především ve vzdělávacích institucích a ukazovat dětem a mládeži nové cesty k jejímu poznání a vlastně i sebe sama,“ uvedla ředitelka ZŠ Vizovice Radmila Koncerová.

Na první etapu revitalizace naváže ještě druhá a třetí. V nich vedení školy počítá s výsadbou zeleně, umístěním mobiliáře a venkovní učebny. V nové školní zahradě se tak žáci budou moci učit nejen pěstitelským pracím, ale třeba i přírodovědným předmětům, a navíc zde najdou klidné místo pro relaxaci.

Vlastimil Langer
Foto: www.mestovizovice.cz