Základní škola Vizovice má novou polytechnickou učebnu

06.04.2020 06:53

VIZOVICE – Novou polytechnickou učebnu mají k dispozici žáci druhého stupně vizovické základní školy.

„Učebna za 919 tisíc korun bez DPH má zvýšit zájem školáků o technické obory, podstatně zlepšit práci s informačními a digitálními technologiemi a rozvíjet klíčové kompetence v technických a řemeslných oblastech. Z celkové investice získala škola 95 procent částky z Integrovaného regionálního operačního programu, pět procent zaplatilo město,“ uvedla Iva kopečná z vizovické radnice.

„Nová učebna dává žákům možnost, v rámci mimoškolní činnosti, zvyšovat své kompetence v daných oborech a předmětech. Z povinně volitelných předmětů jde o předmět robotika. Škola tak získala adekvátní materiální zázemí i pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami,“ řekla ředitelka ZŠ Vizovice Radmila Koncerová.

Kromě dílenských ponků, židlí a skříní, škola zakoupila i nezbytné digitální technologie – tablety, videodataprojektor, interaktivní tabuli, 3D tiskárnu, 3D skener a robotické soupravy.  „Žáci mají k dispozici nůžky na plech, kleště, pilky, pilníky i kladívka; pro vyučující je k dispozici stojanová vrtačka, soustruh na dřevo, hoblovka s protahem, pásová i kotoučová pila či talířová bruska,“ dodala Kopečná.

Vlastimil Langer

Zdroj: MěÚ Vizovice
Ilustrační foto: Archiv KNZ