Začne rekonstrukce chodníku ve Školní ulici

25.05.2020 10:35

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Projekt Bezpečné cesty do školy pokračuje dalším krokem. Úsek nového chodníku v ulici Dlouhá včetně parkoviště pod mateřskou školou se v těchto dnech dokončuje, a tak se stavební práce přesunou na sousední ulici Školní.

„Rekonstruovat se bude stávající chodník, který v celé délce nevyhovuje parametrům pro bezbariérovost. Kvůli pracím bude v této lokalitě omezena doprava, průjezd jednosměrnou ulicí Školní bude umožněn pouze autobusům, kterými budou cestovat děti do školy a ze školy. Chodci budou muset volit okolní trasy, například pěšinu k poliklinice. Omezení potrvá přibližně do července,“ sdělil tisková mluvčí kloboucké radnice Lenka Zvonková.

„Prosíme řidiče o respektování dopravního značení, které se dotkne jak dopravní obsluhy mateřské a základní školy, tak výjezdu ze sídliště Luční a z ulic Na Výsluní a Zahradní. Rodiče, kteří budou přivážet děti do školky a školy, se budou muset otáčet a vracet se zpátky ulicí Dlouhá. Podobně lidé směřující od sídliště nebudou moci projíždět kolem základní školy, jak byli zvyklí,“ popsal situaci Radek Bařinka, vedoucí odboru investic a strategického rozvoje. Do ulic Jana Nerudy, Josefa Valčíka a Školní bude povolen vjezd pouze jejím obyvatelům.

Neprůjezdnost pro dopravu se v určité fázi stavby projeví i v ulici U Náhonu. „Jakmile práce postoupí do spodní části ulice Školní, nebudemožný výjezd aut ze strany od polikliniky a řidiči se budou muset vracet. Za související dopravní obtíže se omlouváme a prosíme řidiče o shovívavost,“ dodal Radek Bařinka.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Valašské Klobouky