Začíná výstavba koncové zastávky MHD v Prštném

21.07.2020 11:47

ZLÍN - V místní části Prštné v křižovatce ulic Náves a Kútiky začíná výstavba koncové zastávky MHD. Stavba bude hotová do 30. září a provoz linek MHD bude spuštěný od 1. října. Spolu s dokončením stavebních prací je v plánu zavedení nové linky MHD do městské části Prštné.

„Rozvoj MHD ve Zlíně patří mezi naše priority. Velmi bych si přál, aby lidé více jezdili MHD. I proto koalice v minulém volebním období zavedla tzv. junior pas. Na zkvalitnění MHD i nadále pracujeme,“ nastínil radní po dopravu Michal Čížek.

Stavební část upravuje vozovku místní komunikace, stávajícího chodníku a přilehlé zeleně. V místě zastávky vznikne dopravní ostrůvek, který oddělí zastávku od vozovky, čímž se i zmenší stávající křižovatka ulic Náves a Kútiky. Zastávkový pruh však nezasáhne do rozhledového pole v této křižovatce a bude umístěn mezi dopravní ostrůvek a silniční obrubník ohraničující chodník, čímž bude zabezpečený plynulý a bezpečný pohyb chodců. Vozidla MHD se budou otáčet ve stávající trase.

„Součástí vybudování zastávkového zálivu bohužel nebude přístřešek, a to z důvodu existence inženýrských sítí, které mají ochranné pásmo. Zatím jsme nenašli takové stavebně trvalé řešení, které by respektovalo toto ochranné pásmo sítí a nebylo vzdálené od zastávky MHD. Přesto se budeme snažit najít řešení, které povede k umístění přístřešku,“ sdělil radní Michal Čížek.

„V rámci budování nových linek a rozšíření sítí MHD nyní statutární město Zlín ve spolupráci s Dopravní společností Zlín-Otrokovice s. r. o. plánují zavedení nové linky MHD do Prštného,“ dodal tiskový mluvčí zlínského magistrátu Tomáš Melzer.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Magistrát města Zlína