Žáci ZUŠ hráli pacientům neurologie

03.02.2019 09:18

ZLÍN - Dobrovolnické centrum Krajské nemocnice T. Bati uspořádalo v týdnu pro pacienty další akci. „Tentokrát přijeli žáci Základní umělecké školy Zlín a Základní umělecké školy Rudolfa Firkušného Napajedla zahrát pacientům neurologického oddělení,“ sdělila tisková mluvčí Nemocnic Zlínského kraje Dana Lipovská.

Zuzana Škárová, Anastázie Hořáková, Tereza Hanáčková, Anna Ovesná a Martin Uhlík pod vedením učitelek Šárky Trávníčkové a Radany Váňové odehráli koncert přímo v prostorách neurologie. Na programu byla například hudba k filmu Schindlerův seznam, ale také klasika od skladatele Johanna Sebastiana Bacha. Pacienti si mohli vychutnávat variace tří hudebních nástrojů – houslí, violy a violoncella.

„My možnost koncertovat v nemocnici opravdu vítáme. Je to přínosné pro pacienty i pro naše děti, které se častějším vystupováním před obecenstvem zbaví trémy. A také je to teď dobrý trénink před soutěží, na kterou se chystáme,“ uvedla Šárka Trávníčková, učitelka ZUŠ Zlín.

Vlastimil Langer

Foto: www.kntb.cz