Žáci ZŠ Mánesova navštívili městský úřad

13.06.2019 10:55

OTROKOVICE - Starostka města Hana Večerková společně s několika zaměstnanci úřadu přivítala v úterý 11. června žáky 6. tříd Základní školy Mánesova v obřadní síni Městského úřadu Otrokovice. Cílem bylo seznámit mládež s chodem úřadu, možnostmi vyřízení úředních záležitostí a připomenutí historie našeho města.

„Návštěva úřadu je součástí náplně učiva občanské výchovy. Proto žáci ze základních škol přicházejí každoročně do otrokovické radnice, aby se seznámili s prostředím, kde dříve či později budou vyřizovat své záležitosti,“ informovala tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Starostka města v úvodu setkání shrnula činnost městského úřadu, popsala hierarchii vedení města, přiblížila činnost městských společností a popsala svůj běžný pracovní den. Nato se představila matrikářka Vladimíra Urbanová, která seznámila přítomné s činnostmi matriky a následně se slova ujal kronikář města Petr Klokočka, aby ve stručnosti přiblížil historii města Otrokovice.

Druhou částí dopoledne byla samotná prohlídky budovy městského úřadu. Návštěvníci se zastavili u občanských průkazů, neboť zanedlouho si budou doklad totožnosti sami vyřizovat. Paní za přepážkou vysvětlila výhody vyvolávacího  systému, upozornila na doklady nutné k vyřízení  občanského průkazu, poradila, jak se mohou na webových stránkách úřadu objednat na určitý den i hodinu bez čekání. V oddělení evidence obyvatel žáky zajímalo jak se přihlásit k pobytu v případě, že by se stěhovali a na matrice zjistili záležitosti týkající se uzavření manželství, narození dítěte a vítání občánků. Závěrem byli nadšeni z kamerového systému Městské policie Otrokovice a ukázky jejich služebny.

Před odchodem průvodkyně seznámila žáky s funkcí informačního kiosku i podatelny. Poznali, že i když není úřední den, městský úřad je otevřen a občané mohou získat požadované informace.
Foto: www.otrokovice.cz