Začaly práce na opravě vozovky na sídlišti Jasenka

10.07.2020 11:21

VSETÍN – Oprava místní komunikace na sídlišti Jasenka ve Vsetíně začala v úterý 7. července. „Během prací bude cesta průjezdná, s omezením provozu se počítá pouze v nezbytných případech, kdy se budou frézovat a pokládat nové živičné vrstvy,“ informovala tisková mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková.

„Komunikace je ve špatném technickém stavu a její oprava je nezbytná. Chtěl bych proto požádat řidiče o respektování přechodného dopravního značení a taky o to, aby do sídliště po dobu trvání opravy zbytečně nezajížděli,“ sdělil starosta Vsetína Jiří Růžička.

Stavební firma Strabag, která se stala vítězem výběrového řízení na tuto zakázku, provede mimo jiné odfrézování obrusné živičné vrstvy komunikace a parkovišť podél komunikace, lokální výměnu části ložné živičné vrstvy, výměnu popraskaných a drolících se silničních obrubníků a betonové přídlažby, výměnu stávajících poklopů na kanalizačních šachtách za nové, výměnu nefunkčních uličních vpustí, a nakonec pokládku nové obrusné vrstvy. Součástí prací je i odstranění a výměna poškozených úseků odvodňovacích žlabů, vodorovné dopravní značení a výměna svislé dopravní značky.

„Práce by měly být hotovy do konce září a vyjdou městskou kasu na 3,13 milionů korun včetně DPH,“ uzavřel starosta Růžička.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Měú Vsetín