Za odvahu a osobní nasazení při péči o COVID pozitivní pacienty poděkoval hejtman zdravotníkům z Uherskohradišťské nemocnice

26.06.2020 11:00

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Ve středu 24. června zdravotníci z Uherskohradišťské nemocnice propustili posledního pacienta hospitalizovaného s onemocněním COVID-19.

„Lednici s ledovačem, mikrovlnku a zařízení na výrobu sody, které si výslovně přáli na svá pracoviště, předal ve čtvrtek 26. června hejtman Jiří Čunek zdravotníkům z infekčního a anesteziologicko-resuscitačního oddělení Uherskohradišťské nemocnice. Dar Rady Zlínského kraje bude nyní zpříjemňovat denní i noční služby všem, kdo stáli v první linii při péči o pacienty s COVID-19 v době pandemie,“ uvedla lrajská tisková mluvčí Adéla Kousalová.

„Poděkování patří všem zdravotníkům, ale většina z nich v jiných nemocnicích naštěstí pozitivní COVID pacienty neměla. Vy jste však byli skutečnou nárazníkovou zónou. Jménem celé krajské rady vám chci poděkovat za to, že se nikdo z vás nevymluvil, nešel na ošetřování člena rodiny nebo na nemocenskou, což někteří udělali, ale vy ne. S radostí vám předávám toto malé poděkování,“ řekl hejtman Jiří Čunek.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Zlínský kraj