Za nesprávně odložený odpad hrozí pokuta

24.07.2020 11:46

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Přitvrdit směrem k lidem, kteří odkládají zejména velkoobjemový odpad u odpadových nádob, se rozhodla valašskomeziříčská radnice. I když je zřejmé, že sem například starý nábytek nepatří, řeší město tento nešvar opakovaně.  Provinilcům hrozí až čtyřicetitisícová pokuta.

„Většina občanů Valašského Meziříčí přistupuje k odpadovému hospodářství zodpovědně. Nejen, že třídí odpad, ale dbá také na jeho správné odkládání. Stále se však najdou jedinci, kteří znečisťují své okolí,“ uvedl tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš.
„K odpadovým nádobám totiž pravidelně odkládají odpad, který do nich vůbec nepatří. Starý nábytek či matrace a spotřebiče, tedy veškerý velkoobjemový odpad, je totiž nutné odkládat do sběrného dvora. Otevřen je denně vyjma neděle od 7 do 17 hodin v ulici Mikoláše Alše,“ řekl Michal Lysák, referent odboru komunálních služeb radnice.

Zároveň dodal, že lidé by měli zvažovat, jak se zmíněným odpadem naloží už při nákupu nového vybavení domácnosti. „Je dobré si například s prodávajícím předem dohodnout zpětný odběr starých elektrospotřebičů. Odvoz velkoobjemového odpadu za úplatu nabízejí také Technické služby Valašské Meziříčí, s. r. o., které provozují místní sběrný dvůr,“ dodal  Lysák.

Občanům, kteří nastavená pravidla budou nadále porušovat a vytvářet kolem odpadových hnízd černé skládky, hrozí sankce.„Budeme dbát na potírání tohoto nešvaru, protože jej není možné tolerovat. Lidé by si měli uvědomit, že část odpadových hnízd monitoruje kamerový systém, jinde lze naopak využít fotopasti. Přistiženému jedinci pak hrozí ve správním řízení pokuta až 40 tisíc korun,“ varuje Michal Lysák.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Měú Valašské Meziříčí