Za napadení známého hrozí mladíkovi tři roky za mřížemi

30.01.2018 11:56

ZLÍNSKO - Návrhem na podání obžaloby ukončili zlínští kriminalisté vyšetřování možného spáchání trestných činů výtržnictví a ublížení na zdraví ve stadiu pokusu proti obviněnému teprve dvacetiletému mladíkovi z obce poblíž Napajedel. „Za dva trestné činy mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři roky,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

V polovině listopadu oslavoval dvacetiletý muž v jednom z nočních podniků v Napajedlech společně s kolegy z práce. V restauraci seděli již od rána. Po poledni, ve chvíli, kdy už byl silně opilý, přišel do restaurace jemu známý dvaadvacetiletý muž a sedl si dozadu. „Dvacetiletého opilého muže rozlítilo, že v rozhovoru se svým kamarádem zmiňuje jeho rodinu, přišel k němu, povalil ho na lavici a chtěl mu dát pěstí do obličeje. Kamarádi je od sebe odtrhli, ale agresor v útoku pokračoval a udeřil půllitrovou sklenicí muže do hlavy. Jeho zranění si vyžádalo lékařské ošetření v nemocnici. Jen shodou šťastných náhod však nedošlo ke zranění mnohem závažnějšímu,“ popsala událost policistka.

Mladý, dosud netrestaný, muž je prověřován pro stejné trestné činy také v dalším, velmi podobném, případě, k němuž došlo koncem října loňského roku v jiném podniku v Napajedlech.

Text a ilustrační foto: Vlastimil Langer