Za napadení strážníka a lékařky hrozí mladíkovi několik let vězení

15.03.2019 12:04

ZLÍNAž pětileté vězení hrozí šestadvacetiletému muži ze Zlína, který na Nový rok napadl nejprve strážníka zlínské městské policie a poté zranil ošetřující lékařku záchranné služby. Netradiční novoroční oslavu zakončil na záchytce.

„První den letošního roku, asi čtyři hodiny po půlnoci, pomáhali strážníci Městské policie ve Zlíně mladému muži, který kvůli podnapilosti nebyl schopen ovládat své chování. V organismu mu kolovaly více než dvě promile alkoholu. Protože se s ním nebylo možné domluvit, jeli ho strážníci předat otci, s nímž bydlel,“ informovala dnes policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Jenže syn se začal projevovat agresivně a otec měl z něho zjevně strach. „Proto se snažil jeden ze strážníků mladíka uklidnit, jenže ten se proti muži v uniformě ohnal rukou, zničil mu kameru, kterou měl na stejnokroji a udeřil ho do tváře. Strážníci rozhodli o převozu muže do protialkoholní záchytné stanice, proto přivolali lékařku, aby ho prohlédla. Opilec však při prohlídce kopl ošetřující lékařku dvakrát silně do kolene, čímž jí způsobil zranění,“ vylíčila situaci mluvčí.

Přivolaní policisté muže zadrželi, převezli do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání hned tří trestných činů.

„Mladík byl poprvé soudně trestaný již ve svých osmnácti letech pro krádež. Ze svého novoročního chování si podle svých slov moc nepamatuje, protože předtím hojně konzumoval alkohol. V těchto dnech ho zlínští kriminalisté obvinili z trestných činů násilí proti úřední osobě, ublížení na zdraví a výtržnictví,“ dodala Monika Kozumplíková.

Text a ilustrační foto: Vlastimil Langer