Za napadení hostů restaurace, policisty a poškození policejního auta hrozí recidivistovi vězení

11.09.2019 16:39

ZLÍN – Pobyt za mřížemi na šest let může u soudu očekávat devětatřicetiletý recidivista z Ostravy, který koncem června pod vlivem alkoholu a drog nejprve napadal hosty restaurace ve Vizovicích na Zlínsku, poté zaútočil na zasahujícího policistu a nakonec poškodil policejní vozidlo.

„Policisté prvosledové hlídky ze Zlína vyrazili koncem června do restaurace ve Vizovicích, protože na linku tísňového volání policie zavolali hosté této restaurace kvůli agresivnímu cizímu muži, který fyzicky i verbálně napadal ostatní hosty a obnažoval se před nimi,“ informovala dnes mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.

Jeden z policistů chtěl vyvést výtržníka z restaurace, druhý mezitím zjišťoval informace k jeho chování. Násilník se však nečekaně otočil a udeřil policistu pěstí do tváře, potom ho chytil za bundu a pod krkem. Muži zákona společně agresora zpacifikovali a počkali na příjezd svých kolegů.
„Dechová zkouška u výtržníka ukázala hodnotu vyšší než dvě promile alkoholu, test na přítomnost drog byl pozitivní. Muž přitom nepřestával policisty častovat vulgárním výrazy, vyhrožoval jim a byl velmi útočný,“ zdůraznila Monika Kozumplíková.
Při nastupování do policejního vozidla zadržený silně udeřil hlavou do karoserie, čímž ji poškodil. Po příjezdu na policejní služebnu rozbil navíc loktem okno vozidla. Po lékařské prohlídce skončil v policejní cele.
Škoda, kterou agresor způsobil na policejním vozidle, se podle mluvčí vyšplhala na více než dvacet tisíc korun.

„Obviněný muž, který má v rejstříku trestů dva záznamy za násilnou trestnou činnost, se za své chování po vystřízlivění omluvil s tím, že si kvůli opilosti téměř nic nepamatuje. Důvodem jeho opilosti a následné agrese měly být rodinné problémy,“ dodala Monika Kozumplíková.

Komisař kriminální policie ze Zlína obvinil devětatřicetiletého muže z Ostravy ze spáchání trestných činů výtržnictví, poškození cizí věci a násilí proti úřední osobě. V případě odsouzení by mohl obviněný strávit až šest let za mřížemi.

Vlastimil Langer

Ilustrační foto: Policie ČR