Za napadení a zranění spícího muže půjde recidivista za mříže

14.03.2019 07:29

LUHAČOVICE – Do vězení na tři roky může jít osmadvacetiletý muž z Havířova, který v polovině loňského prosince v Luhačovicích na Zlínsku v opilosti surově napadl a zranil v ubytovně o čtyři roky mladšího spícího spolupracovníka z Kroměříže.

„Policisté z Luhačovic sdělili v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení násilníkovi z Havířova podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví spáchaného ve stadiu pokusu. Za podobný čin byl již vloni odsouzen se zkušební dobou do roku 2021,“ informovala ve středu 13. března policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Mladík z Kroměříže pracoval v Luhačovicích a bydlel zde v ubytovacím zařízení. Vedlejší pokoji obýval jeho starší kolega z Havířova, s nímž se občas společně dívali na televizi. „V polovině prosince loňského roku po půlnoci už mladší z mužů spal, když ho probudilo světlo. Jeho spolupracovník stál v jeho pokoji u televize. Právě probuzený muž ho požádal, aby odešel, že chce spát. To zřejmě rozlítilo opilého kolegu, který napůl spícího muže, jenž k němu ležel zády, několikrát kopl zezadu do hlavy,“ uvedla policistka.
Než se napadený stačil vzpamatovat, útočník na něj klekl tak, že se nemohl hýbat a několikrát ho znovu udeřil do hlavy. Přesto se mladšímu z obou mužů podařilo dostat z postele na zem a snažil se agresivního útočníka uklidnit. Jenže se mu to nepodařilo a navíc dostal několik dalších ran pěstí do hlavy i těla a kopanců do zad.

„Agresivní útočník po něm dokonce hodil židli a stolní počítač, který jen díky duchapřítomnosti mladého muže nezasáhl zamýšlený cíl. Po nějaké době se mladíkovi podařilo z pokoje utéct. Na chodbě klepal na několikery dveře, než mu otevřel cizí muž, který mu dovolil, aby se u něj umyl a zavolal policii,“ vylíčila Monika Kozumplíková.

Dechová zkouška na alkohol podle mluvčí u napadeného muže byla negativní, útočníkovi ukázal displej přístroje 1,68 promile. Recidivista k případu odmítl vypovídat.

Vlastimil Langer

Ilustrační foto: Policie ČR