Za krádeže a časté jízdy autem i přes zákaz řízení putoval viník do vazby

22.05.2019 07:08

KROMĚŘÍŽ - Ve vazební věznici skončil v pátek 17. května čtyřiatřicetiletý muž z Kroměřížska. Kriminalisté ho obvinili z trestných činů krádež, porušování domovní svobody a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

„Obviněný v polovině března vnikl do jednoho z rodinných domů v Kroměříži. Nejprve přelezl plot a poté vypáčil dveře. Uvnitř odcizil bonboniéry a fotografie. Škoda odcizením nepřesáhla tisíc korun. Poškozením dveří způsobil škodu dvě stě korun,“ sdělila mluvčí kroměřížské policie Simona Kyšnerová.
K druhé obdobné akci se odhodlal počátkem května. „V obci u Kroměříže překonal oplocení domu a vnikl do dílny. Nic ale nestihl odcizit, protože ho zadrželi přivolaní policisté. V těchto aktivitách přitom nebyl žádný nováček. Už v minulosti se totiž obdobné majetkové trestné činnosti dopustil a byl za ni i odsouzen,“ řekla mluvčí.

Obviněný navíc nedbal ani na zákaz řízení motorových vozidel, a to i přesto, že měl tuto činnost zakázanou soudem. Během uplynulých šesti týdnů byl hned třikrát přistižen při řízení automobilu a jednou při jízdě na mopedu. „Nyní mu za tuto trestnou činnost hrozí až tříletý pobyt za mřížemi,“ dodala Simona Kyšnerová.

Vlastimil Langer

Ilustrační foto: Archiv KNZ