Z tiskové konference hejtmana: Koronavirus v Napajedlích, o výstavbě nové nemocnice nebo situaci v KNTB

22.04.2020 17:14

ZLÍNSKÝ KRAJ - Nejen o aktuálním vývoji koronavirové pandemie ve Zlínském kraji, ale také o financování výstavby nové nemocnice, ale i o opatřeních ke zklidnění personální situace v Krajské nemocnici Tomáše Bati hovořil hejtman Jiří Čunek na dnešní on-line tiskové konferenci, kde zodpovídal dotazy novinářů.

„Ve Zlínském kraji nám momentálně největší problém vznikl v Napajedlích, kde máme 18 pozitivně testovaných občanů, a tato vlna se přelila do Otrokovic, kde je momentálně 11 pozitivních lidí, z toho 4 jsou v přímé návaznosti na Napajedla,“ informoval hejtman Jiří Čunek a dále sdělil: „Testovali jsme asi 40 zákazníků napajedelského obchodu, odkud se rozšířila nákaza, většina je negativních.“
Podle hejtmana Čunka se provede test na COVID-19 u všech obyvatel zařízení pro seniory v Napajedlích, ať u krajem zřizovaného Domova pro seniory, tak i u městského. „Společně s Krajskou hygienickou stanicí a krizovým štábem rozhodneme o protiepidemických opatřeních k zastavení šíření nákazy, věřím, že nebude nutné dělat žádná drastická opatření, a zvládneme zde nákazu stejně, jak se nám ji podařilo zvládnout v Uherském Brodě,“ řekl Jiří Čunek k fámám o možném uzavření města.

Dotazy novinářů se týkaly také toho, zda bude krajské zastupitelstvo 4. května znovu hlasovat o stavbě nové nemocnice v Malenovicích. „Ano, protože chceme, aby to, co zastupitelé už jednou řekli, znovu potvrdili. Víme, že Ministerstvo vnitra nemá pravdu a jedná se ze strany ministerstva o zcela nezákonný zásah do činnosti samosprávného zastupitelstva. Ta právní pře by však mohla trvat roky a nechceme čekat,“ řekl hejtman Jiří Čunek, který zastává názor, že právě v době krize je potřeba dát rezervy do investic a rozhýbání ekonomiky. Kraj má podle něj momentálně 2 miliardy korun finanční rezervu, kterou může hned investovat.

Jedním z témat dnešní tiskové konference byla také personální situace ve zlínské Krajské nemocnici Tomáše Bati. „Dnes se se mnou spojil předseda Lékařského odborového klubu – pan doktor Engel, a dohodli jsme se, že spolu budeme situaci řešit,“ sdělil hejtman Jiří Čunek.

Hejtman zároveň informoval, že od dnešního dne bude Zlínský kraj na svém webu, na titulní straně v sekci INFORMACE KE KORONAVIRU zveřejňovat čísla o výskytu COVID-19 podle jednotlivých obcí s rozšířenou působností.

Záznam streamu celé tiskové konference zde https://youtu.be/nwb6kBQ6Tao

Adéla Kousalová, tisková mluvčí Zlínského kraje

Foto: Zlínský kraj