Z Dolního náměstí mohou řidiči vyjíždět jen doprava

22.07.2020 07:13

VSETÍN - V souvislosti s probíhajícími rekonstrukcemi křižovatky u Masarykova gymnázia a železničního mostu na Bobrkách platí v centru Vsetína několik dopravních omezení. „K nejzásadnějším, které však mnozí řidiči nerespektují, patří přikázaný výjezd z Dolního náměstí na ulici Mostecká výhradně směrem doprava,“ informovala tisková mluvčí radnice Jana Raszková.

Z důvodu opravy železničního mostu je silnice na Bobrkách na dobu více než jednoho roku neprůjezdná. Veškerá doprava je proto odkláněna na objízdné trasy. Například autobusy městské hromadné a části příměstské dopravy, které míří směrem k Semetínu či Valašskému Meziříčí, nyní směřují z Dolního náměstí přes ulici Mostecká na obchvat města.
„Jenže výjezd z náměstí doleva na ulici Mostecká je zejména v dopravní špičce komplikovaný a i za běžné dopravní situace zde kvůli tomu dochází k zácpám. Po dobu rekonstrukce železničního nadjezdu na Bobrkách je kvůli zajištění lepší plynulosti dopravy výjezd z náměstí přikázán přechodným značením výhradně doprava. Přes nedalekou okružní křižovatku u Snahy se pak lze vrátit na Mosteckou ulici a pokračovat na obchvat,“ vysvětlil starosta Jiří Růžička a současně vyzval řidiče, aby bedlivě sledovali a dodržovali všechny změny dopravního značení, které s sebou zmíněné investiční akce přinášejí.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Měú Vsetín