Výtržník si převzal na policii obvinění a čeká ho soud

13.12.2017 16:19

VSETÍNSKO – Sdělní podezření pro trestné činy výtržnictví a poškození cizí věci si dnes dopoledne převzal na policii čtyřiapadesátiletý muž z Rožnova pod Radhoštěm. Za incidenty v listopadu a prosinci mu hrozí až tříleté vězení.
Prvního skutku se dopustil druhou listopadovou středu krátce po čtvrté odpoledne na nádraží v Rožnově pod Radhoštěm. „Při setkání se svým sedmačtyřicetiletým známým jej bezdůvodně začal častovat vulgárními výrazy a hrozbami. Nakonec vytáhl i zalamovací nůž a začal s ním kolem sebe máchat. Nikoho neohrozil, i tak jej známý raději zpacifikoval a zavolal policii. Muž nadýchal 2,56 promile a putoval na záchytku,“ sdělil policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.
Své jednání nezvládl ani první prosincový den. „Na parkovišti poblíž centra v Rožnově pod Radhoštěm opět chvíli po čtvrté odpoledne bezdůvodně naskočil na přední kapotu Škody Octavia a způsobil škodu za 15 tisíc korun. Poté se sesul na zem před auto. Ve vozidle seděl jeho dvaačtyřicetiletý majitel, který vystoupil a zavolal policii. Opilec ale vstal a přes výzvy majitele, aby vyčkal příjezdu policistů, z místa odešel. I v tomto případě nadýchal po incidentu 2,29 promile,“ popsal jeho druhý kousek policista.
Výtržník teď bude čekat, jek jeho extempore ohodnotí soud, protože před policisty nestanul poprvé.

Vlastimil Langer
Ilustrační foto: Policie ČR