Výstavba whirpoolů v „padesátce“ začne už v dubnu

21.01.2018 12:11

ZLÍN – Výstavba odpočinkové a relaxační zóny v padesátimetrovém bazénu v ulici Hradská už má svůj termín. „Počátkem dubna začne výstavba dvou whirpool bazénů, původní dvojité řešení prosklených plastových stěn nahradí prosklená sloupopříčková hliníková fasáda, dojde k úpravě technického zázemí objektu. Práce skonči v říjnu,“ informoval tiskový mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.

Kvůli stavebním pracím, které vyjdou na 34 milionů korun, bude „padesátka“ uzavřena od 25. června do 9. září. „Zvolili jsme letní měsíce, kdy bude mít přerušení provozu na veřejnost co nejmenší dopad,“ sdělil Lubomír Matoušek, ředitel společnosti STEZA, která se staré o městské bazény.

Odpočinková a relaxační zóna bude umístěna v nově vzniklé přístavbě v jihovýchodní části areálu. „Během přípravy tohoto projektu jsme hodně komunikovali i s památkáři,“ upozornil náměstek primátora Ondřej Běták, do jehož kompetencí patří městské bazény, na fakt, že budova padesátky je v památkové zóně města.

Nové prostory jsou navrženy tak, že budou přístupné i lidem s omezenou možností pohybu. „Se stávající halou budou propojené takzvaným krčkem,“ uvedl náměstek primátora Jiří Korec, který má na starosti investice města.

Odpočinková zóna a relaxační zóna je dalším významnou investicí do městských bazénů. Velkými změnami prošel nedávno ve dvou etapách modernizace i pětadvacetimetrový bazén. Během první etapy došlo k statickému zajištění budovy, zateplení střechy a opravě vnějšího pláště objektu včetně prosklené jižní stěny. V druhé etapě bylo vybudováno nové Sport centrum. Jeho součástí je nový nerezový bazén s teplotou vody 32 stupňů celsia určený pro organizovaný výcvik plavání menších skupin dětí až seniorů, malá tělocvična a zázemí pro tyto činnosti.

Vlastimil Langer

Foto: www.zlin.eu