Výstavba nové interny pokračuje podle plánu

08.01.2018 09:41

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Stavební práce na budově nového interního pavilonu pokračují v Uherskohradišťské nemocnici přesně podle časového harmonogramu. „V současné době stavaři dokončují monolitickou konstrukci budovy,“ informovala tisková mluvčí nemocnic Zlínského kraje Dana Lipovská.

Stavba nové interny je druhou etapou výstavby centrálních objektů v Uherskohradišťské nemocnici. V rámci první etapy vznikl v roce 2014 centrální objekt chirurgických oborů, letos dostanou nové prostory další obory - obě interny a také dětské oddělení. „Momentálně se dokončuje hrubá stavba – monolitická konstrukce budovy. V průběhu ledna se začne vyzdívat obvodový plášť, dělat rozvody elektřiny, vody, topení, vzduchotechniky, posléze dojde ke vsazování oken a začnou se stavět základy krčku. Práce pokračují dle harmonogramu, pokud vše půjde dle plánu i nadále, budova by měla být hotová na podzim,“ uvedl projektový manažer UHN Pavel Lečbych.

Nová budova přinese daleko větší komfort pacientům i nemocničnímu personálu.  Samozřejmostí jsou jedno a dvoulůžkové pokoje, klimatizace, internet i televize. Výhodou také bude přesun na vyšetření tzv. suchou nohou - díky propojení budovy interny krčkem s budovou chirurgických oborů i plicním pavilonem. „Náš personál zase ocení závěsné zařízení, které usnadní manipulaci s pacienty a například také novou potrubní poštu. Ta vznikne nově i v centrálním objektu chirurgických oborů a propojí obě budovy s laboratořemi. Zvažujeme také otevření menšího bufetu,“ řekl ředitel Uherskohradišťské nemocnice Petr Sládek.

V nové budově budou mít pacienti k dispozici celkem 141 lůžek (121 interny, 20 dětské), devět lůžek získá návazná intenzivní péče a sedm dětská JIP. Náklady se vyšplhají na 296 milionů korun bez DPH, z toho 13 milionů poskytne Zlínský kraj na vybudování infrastruktury.

Vlastimil Langer

Foto: www.nemuh.cz