Výstavba dálnice ve Zlínském kraji pokračuje s minimálním zdržením

25.07.2019 11:55

ZLÍNSKÝ KRAJ – Kontrolní den na stavbě D55 - jihovýchodního obchvatu Otrokovic absolvoval ve čtvrtek 18. července náměstek hejtmana Zlínského kraje zodpovědný za oblast dopravy Pavel Botek společně s ředitelem zlínské pobočky Ředitelství silnic a dálnic Karlem Chudárkem.

„Zajímali se zde zejména o dosavadní průběh stavebních prací, se kterým je seznámil hlavní stavbyvedoucí Ondřej Kolaja ze zhotovitelské firmy EUROVIA CS,“ informovala krajská tisková mluvčí Adéla Kousalová.

„S postupem stavebních prací jsem velmi spokojen. Pochválil jsem zejména koordinaci stavby i dodržování časového harmonogramu, přestože došlo k drobnému zdržení kvůli přeložkám sítí, které byly oproti původním předpokladům komplikovanější. Ty se však již úspěšně blíží ke svému závěru,“ uvedl náměstek Pavel Botek.
V současné době je podle Botka nejdůležitější stavba stabilizačních násepů mostů, tak aby, se již příští rok mohly tyto mosty postavit. „Velmi kvituji, že se stavba dálnice D55 tak dobře rozběhla. Je evidentní, že pokud jsou vyřízena všechna potřebná povolení, tak stavět umíme velmi rychle. Za to patří velký dík řediteli Chudárkovi. Jsem rád, že se zde projevila dobrá spolupráce kraje a státu při přípravě této stavby. Těším se, že stejně dobře půjdou i další úseky dálnice D55 směrem dále na Uherské Hradiště,“ dodal Pavel Botek.
V současnosti se na stavbě jihovýchodního obchvatu Otrokovic dokončují přeložky inženýrských sítí a v plném proudu jsou také přípravné práce na vybudování obslužných komunikací včetně přípravy čtyř mostů, které budou součástí obchvatu. Nejdál je přitom příprava mostu v Napajedlech u čerpací stanice MOL, kde vznikne připojovací okružní křižovatka, nejrozsáhlejší doprovodný objekt stavby. Na toto místo se byli náměstek Pavel Botek s ředitelem Karlem Chudárkem osobně podívat.
Zavítali také na současnou křižovatku směrem na Pohořelice, která už je uzavřená a připravuje se zde druhý nadjezd, právě ze strany od Pohořelic. Z těchto míst je už vidět i několik přípravných vrstev budoucího tělesa dálnice.
Foto: www.kr-zlinsky.cz

Zdroj: www.kr-zlinsky.cz