Výstava v Kroměříži připomíná 30 let od sametové revoluce

10.11.2019 11:57

KROMĚŘÍŽ - Výstavou se symbolickým názvem Listopad 1989 v Kroměříži startuje město sérii akcí k 30. výročí sametové revoluce. „Formou dobových fotografií, dokumentů, plakátů, novinových článků či záznamů v kronice připomíná revoluční události, které se před třiceti lety staly přímo v Kroměříži a které vedly k pádu totalitního režimu v tehdejším Československu,“ uvedl starosta Jaroslav Němec. Výstavu připravil Státní okresní archiv v Kroměříži s využitím svých archiválií a sbírek. Ve foyer radnice bude k vidění do konce listopadu.

Na výstavu navazují další programy, připravené Domem kultury v Kroměříži. Na pondělí 11. listopadu je plánováno představení pražského Divadla Sklep Mlýny v divadelním sále se začátkem v 18:00.

„Další dvě akce jsou plánovány přímo na výročí 17. listopadu. V Expozici Karla Kryla to od 9:00 do 17:00 bude tradiční pietní vzpomínková akce Světlo pro Kryla, kterou od 16:00 ozdobí svým pásmem kytarista Tomáš Olšina, a v Kině Nadsklepí začne v 17:30 premiéra nového českého filmu Amnestie,“ poznamenala místostarostka Daniela Hebnarová.

Program k 30. výročí sametové revoluce v Kroměříži uzavře 18. listopadu v 18:00 v Klubu Starý pivovar One Man Show jazzového kytaristy Rudyho Linky.

Rudolf Maňas

Ilustrační foto: MěÚ Kroměříž