Výstava Má vlast je k vidění venku u Památníku Tomáše Bati

16.10.2020 14:41

ZLÍN - Navzdory dočasnému uzavření Památníku z důvodu aktuálních vládních nařízení se jeho vedení rozhodlo neochudit veřejnost alespoň o dlouho plánovanou venkovní výstavu Má vlast cestami proměn.
„I za nepříznivého počasí jsme expozici zdárně nainstalovali vedle Památníku. Pro kolemjdoucí tak bude k vidění do 11. listopadu exteriérová panelová prezentace zvelebených míst z našeho kraje. Mezi vystavenými projekty nechybí ani ,“ informovala Zuzana Bílá z Památníku.
Národní putovní výstava Má vlast cestami proměn – Příběhy domova přináší svědectví o příznivých proměnách zanedbaných míst a sídel napříč naší zemí.„Prostřednictvím fotografií a příběhů je prezentován stav před rekonstrukcí a po ní pro srovnání. Letošní ročník 2020/2021 byl slavnostně odstartován v červnu na pražském Vyšehradě,“ vysvětlila Zuzana Bílá.
Do letošního ročníku soutěžních proměn je celkem přihlášeno 118 různorodých projektů – např. sakrální objekty, obecní úřady, školy, multifunkční centra, náměstí, parky, aj. Jednotlivé kolekce putují Českem i Slovenskem až do konce dubna příštího roku. Ty nejlepší proměny jsou oceňovány nejen ze strany laické, ale i odborné veřejnosti. Více info na www.cestamipromen.cz.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Památník Tomáše Bati