Vylosována čísla kandidátních listin pro komunální volby a volby do Senátu ve Zlíně

21.08.2018 16:49

ZLÍN - Za přítomnosti notáře byly dnes, 21. srpna, v prostorách zlínského magistrátu vylosovány pořadová čísla, kterými budou označeny hlasovací lístky pro volby do zastupitelstev obcí a Senátu, obvodu číslo 80.

„V roce 2014 podalo ve Zlíně kandidátní listinu čtrnáct subjektů. Pro letošní volby je to subjektů dvanáct,“ prozradil Tomáš Lang, vedoucí Odboru kanceláře primátora, který má přípravu voleb na starosti.

S číslem jedna kandiduje Zlín 21, dvojku má Nový Impuls pro Zlín, trojku ODS, číslo čtyři je přiřazeno České pirátské straně, s pětkou jde do voleb hnutí STAN, s šestkou ČSSD, sedmička byla vylosována pro SPD – Tomio Okamura, s osmičkou ANO 2011, devítku má KDU – ČSL, desítku Soukromníci – rozhýbejme Zlín, s číslem jedenáct KSČM a nakonec s číslem dvanáct Nezávislí a Zelení pro Zlín.

Pro senátní volby v obvodu 80, kam však nepatří samotný Zlín, se zaregistrovalo sedm kandidátů. Vylosováni byli v následujícím pořadí: Radek Henner (SPD), stávající senátor Patrik Kunčar (KDU-ČSL), Libor Lukáš (Strana soukromníků), Jana Juřenčáková (Realisté), František Jordák (KSČM), Milena Kovaříková (ČSSD) a nakonec Jan Popelka (SPO).

Volby se uskuteční 5. a 6. října 2018.

Vlastimil Langer