Východní Morava přeje cyklistice, vyberte si akci a šlápněte do pedálů

01.07.2020 14:03

Počátek července nabízí milovníkům cyklistiky na Východní Moravě  několik zajímavých akcí. Zúčastnit se jich je mohou aktivně nebo jako diváci.

Mezi dlouho očekávané a takřka kultovní akce patří bezesporu Bikemaraton Drásal České spořitelny, jehož start i cíl se nachází v Holešově v podhůří Hostýnských vrchů. Pojede se v sobotu 4. července, přihlášky do závodu lze podat do středy 1. července 2020. Organizátoři připravili hned několik tratí pro různé věkové a výkonnostní kategorie. Více informací, včetně termínu prezentace závodníků, lze nalézt na webových stránkách www.drasal.cz. A po kom je vlastně bikemaraton pojmenovaný? Po skutečné osobnosti, Josefu Drásalovi, prokazatelně nejvyšším člověku žijícím v českých zemích a pravděpodobně i v tehdejším Rakousku-Uhersku. Většinu svého života strávil v Holešově a je pohřbený na místním hřbitově.

Příznivci terénní cyklistiky mohou otestovat své síly v neděli 5. července při závodu horských kol Jarošovská 40 v malebné přírodě Parku Rochus v Uherském Hradišti. Tři kola o délce necelých 14 kilometrů, nadchnou nejen namakané profíky, ale i každého, kdo se rád kochá výhledem na okouzlující Slovácko. Speciální trasa bude připravena i pro malé a začínající cyklisty. Více informací včetně možnosti registrace nabízí odkaz www.vmnakole.cz/cs/time-line/jarosovska-40-zavod-horskych-kol-114.

Původně byla plánovaná na duben, ale nouzový režim spojený s koronavirem posunul oblíbenou cyklojízdu Na kole vinohrady Uherskohradišťska na sobotu 11. července. Nový je nejen termín, ale i cílový prostor, kterým je tentokrát Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty v Uherském Hradišti. Od 15:00 hodin zde bude připraven malý vinný trh a od 17:00 tradiční tombola. Registrace již nyní probíhají elektronicky na www.slovackeleto.cz/sport/na-kole-vinohrady . V samotný den akce bude možné se do cyklojízdy zaregistrovat od 8:00 hodin na uherskohradišťském Masarykově náměstí.

Až do 30. listopadu je možné se zúčastnit cykloturistického projektu ON Semiconductor Vrchařská koruna Valašska (VKV). A tomto případě nejde o závod, ale překonání sebe sama. Držitelem VKV se stane každý biker, který zdolá na jízdním kole všech 20 předepsaných vrcholů. Jako důkaz je třeba na každém vrcholu se vyfotit tak, aby bylo patrné, že jde o daný vrchol, a pak poslat všech 20 fotografií na emailovou adresu info@vkv-bike.cz.
K fotografiím je třeba připojit své jméno a místo bydliště, resp. jen město či obec. Pro účast není nutné se registrovat a samotná účast v projektu je bezplatná. Více informací lze nalézt na https://vkv-bike.cz/.

Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s.

Foto: CCRVM