Východní Morava: poslední šance vidět výstavu Dalího, výstavy, košt slivovice

07.01.2018 11:42

Od prvních dnů roku 2018 je Východní Morava plná lákavých akcí.
Od soboty 6. ledna do neděle 21. ledna bude možno na valašských Pustevnách (Prostřední Bečva) obdivovat ledové sochy. O víkendech budou připraveny rozšířené tematické programy s nabídkou aktivit pro malé i velké návštěvníky. Vstup je bezplatný. www.pustevny.cz

V zámku v Holešově na Kroměřížsku je možné navštívit až do pátku 12. ledna výstavu Hobby modelů. K vidění jsou letadla, auta, rakety, lodě, ponorky, železnice. Více na www.holesov.info.

Ve středu 10. ledna se uskuteční ve Velehradském domě sv. Cyrila a Metoděje ve Velehradu nedaleko Uherského Hradiště beseda Sibiřské jahody na téma vyhnanství v SSSR a projektu Čechoslováci v gulagu. Přednášet budou od 17:30 Věra Sosnarová a Adam Hradilek.

Od 12. ledna do 8. dubna bude v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně v komplexu 14-15 BAŤŮV INSTITUT k vidění výstava Hledači ztraceného času. Představí nálezy amatérských archeologů, z nichž některé mají celoevropský význam. www.14-15.cz

Ve čtvrtek 11. ledna rozezní od 18:00 Kostel sv. Jiljí v Bystřici pod Hostýnem na Kroměřížsku Novoroční koncert varhanní hudby. Vystoupí Pavel Černý, varhaník a organolog. V programu zazní mimo jiné skladby Eduarda Treglera a Josefa Suka.

V sobotu 13. ledna se uskuteční v Kulturním domě Včelary v Bílovicích na Uherskohradišťsku už sedmnáctý ročník koštu slivovice Včelarská baňka. Začátek je v 20:00, k tanci a pití zahraje CM Včelaran.

Téměř tři sta originálů nejsvéráznějšího a nejkontroverznějšího představitele světového surrealismu Salvadora Dalího lze vidět až do neděle 14. ledna ve Filmovém uzlu ve Zlíně. Grafické listy, sochy, tapiserie, porcelán, keramika a dokonce i flakóny reprezentují průřez celoživotní tvorbou autora. Další informace na www.filmovyuzel.cz.

Kulturní zařízení Valašské Meziříčí zve až do neděle 14. ledna na výstavu 100 + 1 dílo ze sbírky Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně. Časový profil výstavy těží z odborného zaměření instituce, jímž je česká výtvarná scéna uplynulých dvou století, se zvláštním přihlédnutím k určitým teritoriálním specifikům.

Až do 2. února si můžete prohlédnout výstavu Betlémy v Karlovském muzeu ve Velkých Karlovicích. www.velkekarlovice.cz

Další akce naleznete na www.vychodni-morava.cz.

Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s.